Czym są kursy online? Ewolucja kursów na przestrzeni lat

Zazwyczaj, gdy ktoś mówi „wezmę udział w kursie”, od razu myślisz o kimś, kto co tydzień, lub przynajmniej regularnie, udaje się w konkretne miejsce, aby się czegoś nauczyć. Zazwyczaj materiały były tworzone przez ekspertów w danej dziedzinie, ludzi z doświadczeniem, którzy musieli uzyskać zgodę na publikację swoich materiałów przez wydawcę.

Współczesny świat

Potem pojawił się Internet. Teraz możesz dowiedzieć się o wszystkim i wszędzie. Obecnie dostępnych jest więcej informacji niż kiedykolwiek wcześniej. Badania pokazują, że ludzie zadają Google pytania, których nigdy nie odważyliby się zadać, ani nikomu o nich powiedzieć.

I najbardziej niesamowita część: każdy może tworzyć własne materiały. Wraz z pojawieniem się blogów i mediów społecznościowych, każdy może opublikować swoje opinie i myśli na dany temat. Każdy może zostać ekspertem w dowolnej dziedzinie.

W rzeczywistości, przy tak dużej ilości informacji na każdy temat dostępnych online, niektórzy ludzie zaczynają kwestionować przydatność podejmowania długich kursów uniwersyteckich, lub szkoleń pracowniczych. Czy w obliczu lawiny łatwo dostępnych informacji nadal istnieje zapotrzebowanie na zorganizowane materiały edukacyjne, takie jak kursy? W tym odnośniku znajduje się odpowiedź na to pytanie.

Zapotrzebowanie na wysokiej jakości treści

Przy coraz większej liczbie osób i dostępnych stron internetowych trudno jest stwierdzić, komu zaufać, co jest po prostu marketingowym haczykiem, a co prawdziwą, rzetelną informacją. Ludzie nadal szukają informacji, ale są bardziej zainteresowani treściami, które są pochodzą z zaufanych źródeł i, co najważniejsze, mogą wnieść coś wartościowego do ich życia (osobistego i zawodowego). Wciąż istnieje więc zapotrzebowanie na treści z renomowanych źródeł

Na przykład: chociaż firmy i organizacje są świadome faktu, że ich pracownicy sprawdzają informacje w internecie w ramach swojej pracy, nadal istnieje zapotrzebowanie na uporządkowane treści, które można łatwo przeglądać i wykorzystywać jako punkt odniesienia.

Firmy wiedzą, że w przypadku niektórych tematów są one nadal najlepszym źródłem szkoleń, jeśli chodzi o tajniki organizacji. Dla firm i organizacji, stare metody szkolenia pracowników są kosztowne pod względem czasu i pieniędzy, ale mimo to, wiele firm chce przejąć kontrolę nad procesem uczenia się swoich pracowników. Aby uniknąć kosztów, wiele osób zaczęło udostępniać swoim pracownikom pliki PDF, wideo i e-maile jako formę szkolenia online.

Kursy online

Kursy online są nowoczesną wersją kursów: możesz tworzyć i udostępniać treści edukacyjne w zorganizowany sposób, który pozwala użytkownikom na postęp w zrozumieniu danego tematu. Kursy online mogą zawierać filmy, obrazy, tekst i hiperłącza. Możesz je łatwo udostępnić za pomocą linku lub wysłać zaproszenie do użytkowników za pomocą wiadomości e-mail.