Jak przygotować dziecko do szkoły? Poznaj pomoce dydaktyczne

Jak wesprzeć dziecko przed rozpoczęciem nauki w I klasie? Gdzie szukać ćwiczeń, które pomogą maluchowi poznać litery i cyfry oraz zwiększyć pewność siebie? Rozwiązaniem są karty pracy w formie ćwiczeń praktycznych, dostosowanych do wieku i poziomu wiedzy. Przeczytaj i dowiedz się, gdzie je znaleźć i jak z nich korzystać.

Przygotuj dziecko do rozpoczęcia nauki w I klasie

Twoje dziecko kończy „zerówkę” i wkrótce zacznie naukę w I klasie? To ważny etap w jego rozwoju, ale też ważny czas dla całej waszej rodziny. Wiele dzieci czuje się wtedy niepewnie i martwi się tym, czy podoła nowym obowiązkom. Sporo wątpliwości mają też rodzice i starają się w miarę możliwości pomóc swoim pociechom. Wprawdzie w dzisiejszych czasach dzieci są często bystre i szybko uczą się liczyć i składać literki w wyrazy. Zarazem wiele przedszkolaków ma trudności ze skupieniem uwagi na jednej czynności i nie przepada za przeglądaniem książeczek ani słuchaniem bajek. Rodzice bądź nauczyciele w przedszkolu próbują pomóc tym dzieciom opanować takie umiejętności, jak odróżnianie kolorów, figur geometrycznych, kierunków, czy też poprawę motoryki. Równie istotne jest przystosowanie społeczne, w tym opanowanie nieśmiałości i nauka koncentracji uwagi. Warto wzbudzić w dziecku ciekawość szkoły i przekonać je, że nauka to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy i poznawanie przyjaciół. Jak to zrobić? W Internecie znajdziesz wiele przydatnych informacji na ten temat oraz ćwiczenia praktyczne, które pomogą dzieciom wejść w etap szkolny.

Portal „Rozwój dziecka”. Zadania praktyczne dla przedszkolaków

Przykładem praktycznych pomocy dydaktycznych są edukacyjne karty pracy, publikowane na portalu „Rozwój dziecka”. Dotyczą one m.in. przygotowania do podjęcia nauki w szkole podstawowej. Obejmują rysowanie liter i cyfr po śladzie, naukę zgłoskowania, rozróżnianie pór roku, poznawanie zjawisk przyrodniczych ale też zabawy związane z nawiązywaniem relacji koleżeńskich. Takie ćwiczenia znacznie ułatwią przygotowanie dziecka do szkoły. Warto poznać bliżej ten edukacyjny portal. Znajdziesz tu nie tylko zadania praktyczne, ale też generatory zadań i artykuły na temat edukacji i wychowania dzieci.

Chcesz sprawdzić, czy tego rodzaju pomoc będzie odpowiednia dla Twojego dziecka? Załóż konto na portalu, a następnie pobierz bezpłatnie do 10 ćwiczeń praktycznych. Gdy już przekonasz się, że publikowane treści mają wysoką wartość merytoryczną i atrakcyjną szatę graficzną, wówczas możesz wykupić dostęp Premium i korzystać z portalu bez ograniczeń.