Jakie książki do nauki języka angielskiego w domu?

Znajomość języka angielskiego to tak naprawdę dzisiaj jest już podstawa. Po prostu tym językiem posługuje się już pół świata. Jak można samodzielnie nauczyć się języka angielskiego w domu, posługując się książką?

Książki do samodzielnej nauki języka

1.”365 Angielski na każdy dzień”

Autorka Maria Lekszycka napisała książkę, która jest na 365 dni nauki języka angielskiego. Książka dla osób, które są na poziomie ponadpodstawowym, jak i dla średnio zaawansowanych. Książka jak w opisie zawiera program na rok opanowania nauki angielskiego. Z książki możemy nauczyć się różnych umiejętności, przede wszystkim nowych zagadnień, gramatyki, wymowy i słowotwórstwa. W książce są zawarte wszystkie ważne informacje. Autorka bardzo profesjonalnie tłumaczy skomplikowane kwestie, co pomoga w samodzielnym uczeniu.

2.”Angielski w sam raz dla ciebie”

Książka dla osób na poziomie podstawowym, czyli taka, która pomoże w naucę od samego początku. Zawiera standardowe ćwiczenia, które pomogą w naucę osobom początkującym. Książka zawiera miejsca na powtórki z płytą DVD, która zawiera filmiki.

3.”Mów jak Amerykanin”

Książka autorstwa Dagmary Kubisiak, która opisuje różnice między American English a British English. Książka zawiera wszystkie tajemnice związane z językiem angielskim, które autorka opisuje, gdy sama opuściła kraj, by sprawdzić różnice. Książka pisana z luzem, no i z interesującymi przykładami amerykańskiej codzienności.

4.”Two Warsaw mysteries”

Książk na podstawie kryminału z ćwiczeniami autora Kevina Hadley. Ta książka nie opiera się na zwykłej treści do uczenia się z książki. Tutaj nauka zawarta jest w beletrystkim czytaniu. Książka zawiera wiedzę i rozrywkę, czyli kryminał. Książka jest dla osób na poziomie A2.

5. Wielka Gramatyka języka angielskiego z ćwiczeniami

Ta książka jest autorstwa Aleksandry Borowskiej. Wspomniana książka do nauki języka angielskiego jest dla osób na poziomie od A1 do C1. Czyli książka nadaje się dla każdego. Zawiera gramatykę, czasy, zdania warunkowe, mowę zależną.

Wyżej wymienione książki z pewnością pomogą nam w zapoznaniu się z językiem. Na pewno nauka lepiej będzie się przyswajać. Nauczysz się mowy, gramatyki, jak i przeczytasz ciekawy kryminał, z którego wyciągniesz lekcje. Jeśli masz problem z przyswajaniem wiedzy książkowej, to również polecane są kursy online, które pomogą w nauce języka angielskiego. Możesz również rozważyć kursy językowe stacjonarne, które są dostępne m.in. we Wrocławiu – ofertę lokalnych szkół językowych we Wrocławiu sprawdzisz na WroclawInfo.pl.