Kiedy musimy znaleźć pomysł na siebie?

Mówi się, że w wieku osiemnastu lat musimy już wiedzieć, co chcemy robić w życiu. Niektóre osoby uważają, że ten wiek wypada nawet wcześniej, bo kiedy wybieramy dla siebie szkołę średnią. Część z nas idzie na studia tylko po to, żeby zdobyć dla siebie więcej czasu na myślenie o naszej przyszłości. Tymczasem nikt i nic nie może Cię zmusić do zdecydowania, co chcesz robić, jeśli nie jesteś tego w stu procentach pewny.

Nigdy nie jest za późno, żeby próbować od nowa

Nie ma określonego wieku, który nie pozwala Ci zacząć nowego rozdziału w życiu. Nie ważne, czy masz osiemnaście, trzydzieści czy siedemdziesiąt lat, ciągle masz przed sobą wiele możliwości, z których możesz bez problemu skorzystać. Możesz zacząć nową szkołę, zapisać się na nowe studia albo przeprowadzić się do zupełnie obcego miasta i zacząć nowe życie. Możesz również przejrzeć przydatne artykuły na temat zyskujących na popularności zawodów na stronie www.SzukajPracy.pl i po prostu zmienić pracę. Co więcej, nie musi się to podobać twoim dorosłym dzieciom, bo nieletnich nie możesz zostawić, twoim znajomym czy twoim rodzicom. Musisz przejąć pełną kontrolę nad swoim życiem, bo w przeciwnym razie nie uda Ci się odnaleźć szczęścia.

Całe życie możesz szukać swojego miejsca

Tak naprawdę na szukanie swojej drogi masz dokładnie tyle czasu, ile żyjesz. Przez czterdzieści lat możesz jeździć co roku do innego miejsca i tam szukać dla siebie sezonowej pracy. Możesz dopiero na emeryturze osiąść gdzieś i cieszyć się spokojem. Nie ma w tym niczego złego i nie świadczy to o twoim lekkim czy nieodpowiedzialnym podejściem do życia. Spędzasz je tak, jak Tobie odpowiada. Z szukania swojego miejsca możesz wyciągnąć wiele cennych lekcji, na których skorzystasz Ty i osoby, którym je przekażesz. Tak naprawdę zawsze jesteś wartościowy i gdzieś znajdzie się miejsce, gdzie będzie Ci lepiej, niż teraz.

Ustatkowanie się nie gwarantuje szczęścia

Nie wierz w to, że wybudowanie domu, ożenienie się i załatwienie sobie gromadki dzieci da Ci szczęście. Jeśli by tak było, nikt nie musiałby Ci o tym co chwila przypominać. To, że nie czujesz, żeby w ten sposób miało znaleźć się twoje szczęście, pokazuje Ci, że dokładnie tak będzie. Twoim zadaniem jest znaleźć dla siebie drogę, nawet jeśli będziesz pierwszą osobą na ziemi, która nią pójdzie. Twoje szczęście nie jest uzależnione od ustatkowania się, a czasami wręcz przeciwnie, podetnie Ci skrzydła i ograniczy twoje motywacje. Szukaj, dopóki nie znajdziesz dokładnie takiego miejsca, które Cię zadowala.